Początek roku szkolnego to nie tylko szał szkolnych zakupów. Wszak zanim zdążymy się obejrzeć, a tu już zbliża się wielkimi krokami Dzień Nauczyciela. Święto bardzo ważne, nie mniej jednak często spędzające sen z powiek rodzicom i uczniom. Wszak wszyscy chcieliby w tym dniu obdarzyć nauczycieli jakimś wyjątkowym, niebanalnym prezentem, który zapadnie na długo w ich pamięci.

Takim upominkiem, stanowiącym nie tylko piękną pamiątkę, ale mającym również praktyczne zastosowanie jest m.in. ręcznie malowana, personalizowana porcelana. A że nie jedno cudeńko na tę okazję zmalowałam już w trakcie swojej wieloletniej działalności, to z przyjemnością podzielę się z Wami swoimi pomysłami. Może akurat któryś chwyci Was za serducho i postanowicie sprawić podobny niezwyciężonym edukatorom Waszych dzieci 🙂

Kubki dla Nauczycieli Przedszkolnych

Niektórzy przywiązują niewielką wagę do znaczenia i roli jaką w życiu naszych dzieci odgrywają opiekunowie z przedszkola czy żłobka. Nic bardziej mylnego. W końcu to oni jako pierwsi zaczynają kształtować młode umysły, wdrażać ich w system zdobywania wiedzy. Dlatego Nauczyciele Przedszkolni zasługują na specjalne podziękowanie. Na szczęście pomysłów na nie nie brakuje.

Od lat pozycją cieszącą niesłabnącą popularnością są właśnie ręcznie malowane różnego rodzaju kubki i filiżanki. Pomysł prosty, ale niezwykle sentymentalny, praktyczny i dający możliwość  personalizacji.

Na porcelanie mogą się znaleźć m.in.

 • imię nauczyciela
 • imiona wszystkich dzieci
Oryginalny prezent dla Nauczyciela
 • krótka sentencja, podziękowanie
 • symbol nawiązujący do grupy przedszkolnej, do której uczęszczają dzieci (
 • podobizna Pani nauczycielki wraz z dziećmi
Oryginalny prezent dla Nauczyciela

Kubki i filiżanki dla Nauczycieli Szkolnych

Jako że w szkole podstawowej żadnych symboli i klasowych znaczków już nie ma, personalizacja porcelany ma nieco węższy zakres możliwości. Nie mniej jednak mamy duże pole do popisu, by sprawić nauczycielowi personalizowany, wyjątkowy prezent.

 • Super pomysłem jest nawiązanie do przedmiotu, którego uczy dany nauczyciel lub jego pasji czy hobby i dodatkowo jakimś cytatem lub zabawnym hasłem.
 • Mogę także przenieść na porcelanę “podobiznę” nauczyciela, dołączając do tego (lub nie) jakąś dedykację.

Kupisz ją TUTAJ

 • Klasycznym motywem będzie serce lub sam cytat, jakiś tekst.

Kupisz TUTAJ

Inne propozycje prezentowe dla Nauczyciela

Wśród moich wykonań prezentów dla nauczycieli, od kilku lat dominuje personalizowana porcelana. Nie oznacza to jednak, że w tym czasie nie powstały także inne upominki z okazji ich święta.

Oto kilka z nich:

 • Taca stolik z tablicowym blatem
Oryginalny prezent dla Nauczyciela
 • Herbaciarka
 • Kubek w drewnianej skrzyneczce

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem podobnego personalizowanego prezentu dla nauczyciela, zapraszam na maila info@lovedomowe.pl

An.Ka

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *