W dzieciństwie zapewne każdy z Was robił różnego rodzaju ozdoby świąteczne, choćby łańcuchy z makaronów czy papieru. Głównie dlatego, że sklepy raczej bogatą ofertą w tym zakresie nie mogły się poszczycić. Obecnie wszystko możemy kupić, a mimo to ja bardzo często lubię wykonać coś sama. Bo przecież satysfakcja ogromna, a i niepowtarzalność przedmiotów ogromna.

Tym razem w mojej głowie kiełkował pomysł na girlandę świąteczną. Najpierw miała trafić na okno w salonie. W trakcie pracy zmieniła jednak swoje przeznaczenie. Zresztą sami zobaczycie gdzie znalazła swoje miejsce 😉

Do wykonania girlandy wykorzystałam:

 • krążki brzozowe średnicy 5cm
 • sznurek jutowy
 • farba akrylowa biała i metaliczna złota
 • wykonany samodzielnie szablon do gwiazdek
 • wiertarka.

Jak zawsze stawiam na szybkość i prostotę wykonania. Krążki pomalowałam więc na biało, a następnie za pomocą szablonu (zrobionego z grubej folii okładkowej) naniosłam złote gwiazdki.

Potem wystarczyło za pomocą wiertarki zrobić otworki na sznurek (ja użyłam wiertła “4”).

Przez otworki wystarczyło przewlec sznurek jutowy i girlanda gotowa 🙂 A że “kółeczek” zrobiło mi się tak jakoś więcej to i okna dostały ozdoby, i cosik na stolik trafiło.

Dzięki tym drobnym upiększeniom co raz bardziej zaczynam czuć atmosferę Świąt 🙂 w końcu nie tylko przez ilość zamówień w pracowni.

Jeśli pomysł i wykonanie Wam się podoba, zachęcam do tworzenia. Spokojnie jeszcze zdążycie 🙂 A może macie inne projekty świątecznych DIY w planach? Zapraszam do komentowania.

An.Ka

A za piękne krążki dziękuję Lidii z Baba przemienia materię 🙂

9 komentarzy "Girlanda świąteczna DIY"

 1. Widzę, że moje krążki się już zadomowiły, ładnie je ubrałaś w te złote gwiazdeczki 🙂

  1. Ano zadomowiły i to wyśmienicie 😉

 2. Kinga C pisze:

  Bardzo fajny pomysł, pięknie wyglądają takie ozdoby! 🙂

  1. Dzięki 🙂 prostota pełna uroku

 3. Katsunetka pisze:

  Bardzo fajnie wyglądają te krążki. 🙂 Lubię takie, niby surowe klimaty, nie wiem jak to lepiej opisać. Bynajmniej nie ten wszechobecny plastik.

  1. Dokładnie tak. Wokół tyle plastiku, że mnie zdecydowanie bardziej zachwyca ozdoba świąteczna taka z lekka surowa. Poza tym uwielbiam drewno, surowe czy malowane, ale drewno

 4. Prace, w których wykorzystujemy naturalne materiały mają swój niezwykły urok.

  1. Dokładnie tak, dlatego warto po nie sięgać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *