Kable, przedłużacze, listwy zasilające, piętrzące się wokół kontaktu zwoje to “koszmarek”, który spędza mi sen z powiek. No bo jak takie cosie mogą niby ładnie zgrać się z wychuchanym, dopieszczonym wnętrzem naszego M? Czasem uda się to całe ustrojstwo wcisnąć za jakiś mebel i od razu  człowiek (czyt.JA i może jeszcze kilku osób ześwirowanych na punkcie estetyki ) spokojniejszy 😉 Co jednak kiedy mebla w okolicy brak albo jest on niewystarczający, żeby ukryć wszystkie kabelki? Na wprost naszym potrzebom wychodzi w takiej sytuacji pudełko na kable i nawet są takie gotowe do kupienia na rynku. Tylko niestety jakoś wizualnie żadne mi nie podpasowało, dlatego stworzyłam własną wersję, na dodatek dużo tańszą 🙂 Gotowe możecie znaleźć od 40zł do kilkuset złotych, a samodzielnie wykonacie je już za 10zł.

Potrzebne materiały:

 • pudełko kartonowe po butach
 • folia samoprzylepna
 • tkanina (opcjonalnie papier prezentowy, kolorowy papier, tapeta itp.)
 • klej MAGIC
 • tuleje do drzwi
 • nożyczki
 • ozdobny sznurek

Najpierw okleiłam wieczko pudełka białą folią samoprzylepną. Użyłam jednego kawałka, dzięki czemu wygląda jakby takie było od zawsze 😉 Następnie w pudełku wycięłam 3 otwory wielkością dopasowane do tulei. Nie skupiałam się przy tym na dokładności cięcia, bo i tak nie będzie go widać.

Pas tkaniny przykleiłam na pudełko klejem Magic. Oczywiście można użyć do tego celu również taśmy dwustronnej czy kleju na gorąco. Materiał został wycięty z zapasem by zagiąć go do środka i pod spód. W ten sposób uniknęłam konieczności dodatkowego wykończenia kantów.

W miejscu wyciętych kółek, tkaninę nacięłam tak by swobodnie móc włożyć tuleje (takie klasyczne jakie montowane są w drzwiach łazienkowych). Oczywiście można je przykleić, ale ja sobie to podarowałam, gdyż tulejki weszły ładnie na wcisk.

Pudełko w sumie było już gotowe, ale czegoś mi w nim brakowało. A że u mnie dodatki na marynistyczną nutę, to pokusiłam się o dodanie do wieczka splecionego sznura, zwieńczonego małą drewnianą kotwicą. Całość prezentuje się tak. W końcu zasilacze i kable nie “kolą”  mnie w oczy 😉 , a przy okazji wnętrze otrzymało nową ładną dekorację.

Jak Wam się podoba moja “osłonka” kabelków? Oczywiście w wykonaniu własnej możecie użyć dowolnych materiałów i zastąpić np. tkaninę i folię papierem kolorowym, tapetą, papierem prezentowym czy czymkolwiek co wpadnie Wam do głowy. Wykończenie ogranicza tylko Wasza wyobraźnia 🙂

To jak? Zabieracie się do pracy?

Miłego dnia:*

An.Ka

14 komentarzy "Pudełko na kable DIY"

 1. GlamMam pisze:

  Nie wiedziałam, że zrobienie tego jest takie proste! Fajny instruktaż.

  1. Nawet bardzo proste, niepotrzebne żadne specjalne narzędzia, a kable już nie straszą 😉

 2. mama Filipa pisze:

  Piękne! koniecznie muszę spróbować
  <3

 3. Kobietapo30 pisze:

  O nie…wysyłam mężowi, teraz będzie miał odpowiedź, co trzeba zrobić z tymi wszystkimi pałętającymi się kablami

  1. Zdecydowanie! Efekt wizualny sam się broni. Jest jeszcze jeden plus takiego pudełka – brak kurzu na wszystkich kablach 🙂

   1. Kobietapo30 pisze:

    No ba. 🙂 Genialne, proste, a trudno wpaść 🙂 Dzięki. Posłałam komu trzeba 😉

 4. My Home Rules pisze:

  Super pomysł! Pudełeczko śliczne!

  1. Dziękuję 🙂 taka moja alternatywna dla gotowego “cabel box” 😉

 5. Roberta Ka pisze:

  Zdecydowanie rewelacyjne rozwiązanie. Sterta plątających się kabli może oszpecić nawet najpiękniejsze wnętrze, a tu taki prosty patent i jaki efekt! 🙂

  1. Dokładnie! Ja w końcu mogę normalnie patrzeć na swój salon 😉

 6. Ulalafiufiu pisze:

  Piękne! Świetny pomysł z tymi tunelami.

  1. Dzięki 🙂 zawsze inaczej wyglądają takie otworki ładnie osłonięte, a tuleje nadają się do tego idealnie 🙂

 7. kurcze.. aż trudno uwierzyć, że to cudo to z pudełlka po butach. Brakuje mi kreatywności, i tych umiejętności trochę też .

 8. Fajnie wyszło to pudełko – w morskim klimacie 🙂 Słuchaj, może masz ochotę dołączyć do grupy MIŁOŚNICY DIY na fb? Takie inspiracje mile widziane, a u Ciebie jest kreatywnie!
  https://www.facebook.com/groups/1875086622707380/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *