Jeśli ktokolwiek z Was śledzi mój fanpage, zapewne dostrzegł subtelną przewagę tematyki ślubnej moich prac. A zaczęło się tak niewinnie od prezentu, który stworzyłam dla przyjaciół nieco ponad rok temu. Niezmienne jest jednak moje podejście i pytania, które stawiam sobie/klientowi planując realizację zamówienia. A mianowicie –  jak zachwycić Młodą Parę, trafić do ich serca? Gdzie szukać ślubnych inspiracji do motywu przewodniego prezentu, by zapadł w pamięci nowożeńców na całe życie? Jak wybrać / stworzyć niebagatelny prezent ślubny?

Dziś  z przyjemnością podzielę się z Wami moimi spostrzeżeniami w tym temacie. Może kiedyś skorzystacie z tych podpowiedzi, może ułatwią Wam wybór odpowiedniego prezentu.

Osobiście, dzielę inspiracje ślubne do tworzenia prezentów na 3 grupy:

1) Motywy uniwersalne

Jednym z najpopularniejszych motywów ślubnych są oczywiście obrączki, gołębie i wszelkiego rodzaju kwiaty. Co raz częściej jednak tę “trójcę” ściga tandem (jak na prawdziwy rower przystało 😉 )  Wystąpił w moich pracach już w wielu wariantach kolorystycznych, bardziej klasycznych jak choćby czerwień i złoto, ale i w fioletach, błękitach czy po prostu jako mieszanka barw.

Pierwszy tandem zjechał z mojej taśmy produkcyjnej ponad rok temu jako prezent ślubny dla przyjaciół. Pojawił się na kuferku skrywającym zestaw filiżanek dla Niej i dla Niego. Jak się później okazało – prezent trafiony w punkt 🙂 Filiżanki stały się bowiem nieodzownym elementem wspólnych poranków małżonków, a skrzyneczka skarbnicą ślubnych wspomnień.

Obok tandemu równie często wybierany przez Was motyw to garbus zarówno w wersji czarno – białej, jak i kolorowej, a także  całująca się młoda para.

Wszystkie wymienione wzory łączy swego rodzaju bezpieczna klasyka, która z reguły trafia w serca nowożeńców i dlatego tak bardzo jest przez Was lubiana. Daje Wam większą pewność, że prezent nie zniknie pod stertą gratów na strychu lub w piwnicy 😉

2) Motyw odwołujący się osobiście do Młodej Pary

Uniwersalność wzoru, który pojawi się na prezencie to niby pewniak, ale czy z drugiej strony nie ciekawiej postawić na odrobinę szaleństwa i stworzyć coś jedynego i niepowtarzalnego? Ja mówię zdecydowane TAK. W końcu taki spersonalizowany prezent powstaje specjalnie dla nowożeńców w oparciu o … No właśnie o co?

Źródeł inspiracji możemy w tym zakresie szukać wszędzie. Nie mniej jednak nie każdy może skorzystać z takiego indywidualnego projektu. Wymaga on bowiem od Was bardzo dużej wiedzy na temat Młodej Pary. Nawiązać możemy m.in. do ich historii poznania się, ich hobby, zainteresowań, wykonywanych zawodów itd. Dzięki temu powstają nie tylko niezwykłe prezenty, ale przede wszystkim niespodzianki i fantastyczne pamiątki, które wywołują łzy wzruszenia i czynią ten dzień jeszcze bardziej wyjątkowym.

Bo jakże nie uśmiechnąć się po latach i nie uronić łezki, patrząc na wspólną przeszłość zaklętą w obrazie na skrzyni …

3) Motyw nawiązujący do ślubnych zaproszeń

Jeśli nie chcecie skorzystać z klasycznych wzorów, ale też nie znacie wystarczająco Młodej Pary, by pokusić się na całkowicie personalizowany prezent, na ratunek przychodzą Wam ślubne zaproszenia. Do tej pory niewielu z Was (moich klientów) skorzystało co prawda z takiej opcji, tymczasem potrafi być ona doskonałą inspiracją. I bynajmniej nie jest to tylko moje zdanie 😉

Oczywiście nie każde zaproszenie daje możliwość wykorzystania swojego motywu przy tworzeniu prezentu. Sytuację znacznie ułatwia wybór przez narzeczonych jakiegoś ciekawego czy nietypowego wzoru, co potwierdza także Ewa Olborska z Mocem, która projektuje zaproszenia. Oferowane przez nich modele należą właśnie do grona tych, które aż proszą się o  przeniesienie na ślubny prezent. Oprócz oryginalności wyróżnia je jeszcze jedno – wykonywane są w formie materiałowych serwetek. Co za tym idzie, jeśli do naszych rąk trafi jedno z takich niezwykłych zaproszeń, nie tylko możemy nawiązać do niego poprzez prezent, ale też zamówić u Ewy np. specjalnie dedykowane serwetki do zestawu filiżanek lub kubków. Czyż nie genialne? Jak dla mnie BOMBA ! Na dodatek pomysł możliwy do realizacji (mam zapewnienia Ewy), choć cena może nie być zbyt niska (wiadomo  – im mniej sztuk serwetek zamawiamy, tym cena wyższa), ale sprawdzić nie zaszkodzi 🙂 A dodatkowy element zaskoczenia Młodej Pary mamy gwarantowany 🙂

Oczywiście możecie pomyśleć, że takie odwołanie się do motywu z zaproszenia to swego rodzaju łamanie praw autorskich. Być może niektórzy projektanci będą nawet takiego zdania. Tymczasem, nie przenoszę przecież danego wzoru 1:1  na skrzynkę/ kubek itp., ani tym bardziej nie wprowadzam takiego produktu do stałej sprzedaży. A zatem bez obaw kochani. Dla twórcy zaproszenia, nasza inspiracja jego pracą powinna być tylko powodem do satysfakcji – w końcu to swego rodzaju dowód uznania, co potwierdza także wspomniana Ewa.

Jeśli więc otrzymacie nietuzinkowe zaproszenie, nie bójcie się skorzystać z tej swoistej “podpowiedzi”. Może być to strzał w 10 😉 Słowa słowami, a z pewnością przykłady przekonają Was bardziej. Wybrałam takie, które dla mnie już na pierwszy rzut oka niosą ze sobą bogactwo inspiracji.

Jeśli ciężko wyobrazić Wam sobie jak takie nawiązanie mogłoby wyglądać, poniżej przedstawiam 2 przykłady, które już wyszły z mojej pracowni. Jak sami widzicie, pierwsza inspiracja była bardziej wyraźna dzięki zastosowanym kolorom, truskawkowemu motywowi czy czcionce.  Natomiast w drugim przypadku nawiązanie do zaproszenia jest delikatniejsze – motyw podróży, domów w dwóch krajach, symbole stworzone przez Młodą Parę i te same rodzaje czcionek. I jeden i drugi prezent trafił jednak równie mocno do serc nowożeńców, to w końcu dla nich swego rodzaju wyraz aprobaty ich wyboru, ich gustu, ich pomysłu, w którym zamknęli część siebie.

Oczywiście mój artykuł nie daje Wam gotowych odpowiedzi jaki prezent wręczyć Młodej Parze – nie taki zresztą był jego zamysł. W internecie krąży cała masa list z gotowymi propozycjami, dlatego nie chciałam tworzyć kolejnej. Zależało mi jednak na tym, żeby ułatwić Wam zadanie, które jawi się nam kiedy już sam prezent mamy względnie wybrany. Każdy z nas chciałby przecież, żeby jego decyzja spotkała się z radością (czy nawet łezką wzruszenia ) nowożeńców. Każdy z nas chciałby trafić nie tylko do serca Młodych, ale i w ich gust. Każdy z nas chciałby dołożyć swoją cegiełkę w budowaniu najcudowniejszego dla Młodej pary dnia ich życia… Odpowiednie prezenty (zwłaszcza te zindywidualizowane) mają właśnie taką moc 🙂

A zatem, udanych poszukiwań i właściwych wyborów kochani.

4 komentarzy "Ślubne inspiracje w 3 odsłonach czyli przepis na niebagatelny prezent"

 1. Niach, niach już się nie mogę doczekać zamówionej skrzyneczki 😀

  1. An.Ka pisze:

   No co Ty? 😉 Się tworzy kochana. Jeszcze troszkę cierpliwości i będę słać fotki 🙂

 2. Kasia pisze:

  Cudowne są te kubeczki i filiżanki

  1. An.Ka pisze:

   Dzięki za miłe słowa 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *